STARTY W ZAWODACH W 2019 - POLECAMY I PODPOWIADAMY!

sty 16, 2019

Kobiety w biegu! Stworzyłam dla Was całoroczny, dziewczyński przewodnik po imprezach biegowych, gdzie każda z Was znajdzie na pewno coś dla siebie w zależności od chęci, celu czy po prostu pięknego debiutu biegowego w 2019.

Pod uwagę wzięłam Wasze propozycje, jakimi sypnęłyście w komentarzach, swoje doświadczenie oraz głos Oli Peisert, która od prawie 20lat startuje w całej Polsce.

Uwzględniłam też piękne medale, koszulki, urokliwe trasy i miejsca imprez, ich klimat oraz oryginalność. Mam wielką nadzieję, że przynajmniej na części z nich będzie nam dane się spotkać! No to - biegniemy!

Co na biegowy debiut? Biegi Kobiet!

Kiedy? Cały rok!

Dlaczego warto wystartować?

Jeśli zastanawiasz się na postawienie swojego pierwszego, biegowego kroku, to swoją biegową przygodę proponuję zacząć od imprez dedykowanych kobietom. Powód? Na kobiecych imprezach zaciekła rywalizacja schodzi na dalszy plan, a atmosfera sprawia, że bez względu na Twój wynik, poczujesz się częścią wielkiego babskiego poruszenia z piękną ideą. Czy wiesz, że po pierwszej edycji Biegu Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si 2017 w ankiecie otrzymałam informację od zawodniczek, że aż dla 40% z nich była to debiutancka impreza?

Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si to cykl 8 imprez, gdzie biegamy dla zdrowych piersi. Dystans to każdorazowo 5 km dodatkowo z opcją 10 km w Poznaniu. Poniżej harmonogram tych koralowych imprez, na pierwsze 4 już ruszyły zapisy, stąd od razu rzucam do tego link. 

WROCŁAW - 7.04 - ZAPISY=> http://bit.ly/ZapisyNaWroclaw

ŁÓDŹ - 12.05 - ZAPISY => http://bit.ly/ZapisyBKLodz

GDYNIA - 19.05 - ZAPISY => http://bit.ly/3MiastoZap

GLIWICE - 2.06 - ZAPISY => http://bit.ly/2C2u7QA

ŚWIDNICA -  8.06 - ZAPISY => http://bit.ly/2CQXJlh

KRAKÓW - 22.09 - ZAPISY => http://bit.ly/ZapisyKrakow19

POZNAŃ - 06.10 - ZAPISY na 5km => http://bit.ly/Zapisy5kmPoznan, ZAPISY na 10km => http://bit.ly/Zapisy10kmPoznan

WARSZAWA -13.10 - ZAPISY => http://bit.ly/ZapisyWarszawa2019

Kto poleca? Każda biegaczka, która choć raz zasmakuje biegania w kolorowym tłumie napędzanym wspólną ideą, a także ja wraz z Olą, które to wszystko ogarniamy.

Bieg Walentynkowy w Krakowie

Kiedy? 10.02.2019

Dlaczego warto wystartować?

Trzy kwestie przede wszystkim zaważyły aby polecić tą krakowską imprezę i zachęcić Was do udziału. Ciastko, medal i miłość! Prawda, że porządne argumenty? Ponadto biegniecie w parach, związani chustką. Po przekroczeniu mety otrzymacie ciacho, a także piękny serduchowy medal. Do tego dochodzi koszulka z długim rękawem dla wszystkich odzieżowych świrów z napisem All you need is run – też robi tu świetną robotę.

Kto poleca? Kobieta w biegu i Ola Peisert

Onico Półmaraton Gdynia

Kiedy? 17.03.2019

Dlaczego warto wystartować?

Bo, to bieg, który wyznaczył nową jakość półmaratonów w Polsce. Zorganizowany perfekcyjnie już od pierwszej edycji w jednej z najciekawszych lokalizacji w kraju. Jako biegaczka możesz poczuć tutaj wiatr we włosach wszak biega się tutaj nad malowniczą zatoką. Bonusem są także bardzo atrakcyjne i oryginalne medale. Osobiście nie znam tego biegu, ale wierzę, że zarówno organizacja jak i atmosfera są na najwyższym poziomie - w końcu w Gdyni odbywa się także nasz Bieg Kobiet, w którym zakochałyśmy się od pierwszego… zorganizowania:)    

Kto poleca? Olka Rzezak i my - w ciemno!

Wings for Life

Kiedy? 05.05.2019

Dlaczego warto wystartować?

Tutaj argumenty nie podlegają nawet dyskusji, to w końcu jedyny bieg na świecie, w którym goni Cię meta, a startuje tysiące ludzi w kilkudziesięciu krajach. Brzmi poważnie? Nic z tych rzeczy - popularny Wings to przede wszystkim świetna zabawa i pomoc innym. Nie ważne ile kilometrów pokonasz, bo nie o to tutaj chodzi, a całość opłat startowych organizatorzy przeznaczają na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Atmosfera w momencie gdy dogania Cię meta jest po prostu nie do podrobienia.

Kto poleca?  Małgorzata Karlikowska - Antosiak i Ola Peisert, która miała okazję tam startować zajmując drugie miejsce w polskiej edycji!

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Kiedy? 18.07-21.07.2019

Dlaczego warto wystartować?

Biegi górskie kojarzą się często z czymś strasznym, trudnym i zarezerwowanym tylko dla najlepszych. Biegi w Lądku są świetnie zorganizowane, a jednocześnie otwarte dla wszystkich. Nie masz wielkiego doświadczenia w śmiganiu po halach i dolinkach - na DFBG znajdziesz nie tylko kosmiczne dystanse jak 240km czy 130km (kto to w ogóle biega???), ale także półmaraton zwany pięknie Złotym, a nawet niezbyt trudną dyszkę, którą sama w zeszłym roku ukończyłam. Nie trzeba chyba dodawać, że każdy bieg w ramach festiwalu to widoki, które odbierają mowę. Meta jest zlokalizowana przed zabytkowym budynkiem uzdrowiskowym, a wbiega się na nią… po schodach. Po tej niezwykłej chwili czeka jeszcze piękny medal, który w tym niezwykłym miejscu wydaje się mieć podwójną wartość. Impreza trwa kilka dni dlatego większość osób przyjeżdża tutaj całymi rodzinami urządzając sobie mini wakacje. Bieganie + wypoczynek? Brzmi świetnie! 

Kto poleca? Kobieta w biegu, Ola i Basia Perka

Wałecki Bieg Filmowy

Kiedy? Zawsze w lipcu - termin jeszcze nieustalony

Dlaczego warto wystartować?

Jeśli nie jesteś gotowa na pokonanie 10km, to może skusisz się na 9999m? Tyle bowiem wynosi dystans jednego z najbardziej oryginalnych biegów w Polsce. Bieg wyróżnia się malowniczą, położoną pośród kilku jezior trasą, ale to co najbardziej przyciąga biegaczki i biegaczy z całej Polski, to niezwykła klasyfikacja uczestników przebranych za postacie z filmów. Biegnąc wałeckimi uliczkami możesz więc spotkać Charliego Chaplina, Marylin Monroe, Freda Flinstona, a przy odrobinie szczęście nawet Jamesa Bonda. Przebierańcy zdarzają się na wielu polskich biegach, ale tutaj jest ich zdecydowanie najwięcej - od czołowych ścigaczy po tuptusiów zamykające stawkę. Czujesz już ten klimat. My tak dlatego mamy ten fantastyczny bieg w planach, zwłaszcza, że słyszałyśmy o nim naprawdę dużo dobrego.

Kto poleca? Forrest Gump;) i cała nasza ekipa

Toyota Półmaraton Wałbrzych i bieg towarzyszący – Bieg po zdrowie

Kiedy? 18.08.2019

Dlaczego warto wystartować?

To niewątpliwie znakomity wstęp do biegów górskich - nie jest to wprawdzie trasa crossowa, ale spora ilość podbiegów da Ci przedsmak tego co czują prawdziwe góralki. Dodatkowo fantastyczne widoki zrekompensują zmęczenie, a atmosfera na mecie spowoduje, że poczujesz się wyjątkowo - razem z 3000 innych uczestników, którzy każdego roku stawiają tam sobie wyzwanie.

Kto poleca?

Oczywiście ja jako, że jest to bieg z mojego podwórka i startowałam w nim wielokrotnie, Małgorzata Karlikowska - Antosiak oraz Ola, która miała okazję przekonać się, że bieganie po górkach to zupełnie inna bajka, ale skoro bajka, to zapewne i Tobie by się tam spodobało. Zapraszamy!

Półmaraton św. Mikołajów w Toruniu

Kiedy? Zawsze w okolicach Mikołajek

Dlaczego warto wystartować?

To już niemal tradycja, że w okolicach 6 grudnia polskie biegaczki i biegacze masowo startują w biegach mikołajkowych. To wspaniały zwyczaj, a gdzie najlepiej wtedy pobiec jeśli nie w kultowym Półmaratonie św. Mikołajów w Toruniu? To impreza, która odbywa się już od blisko 20 lat, jej uczestnicy biegną w pięknych mikołajowych czapkach, które zawsze są w pakiecie, a na mecie na biegaczy czekają medale - mikołajowe rzecz jasna. Chociaż w całej Polsce takich biegów jest blisko sto, atmosfera panująca w Toruniu jest absolutnie nie do podrobienia.

Kto poleca? Święty Mikołaj;) A tak serio - Ola.

Bieganie i pomaganie – jak i gdzie to połączysz?

W kalendarzach imprez biegowych jest ich całkiem sporo. Zazwyczaj jednak są to wydarzenia kameralne, ale z cudną atmosferą. Nie ma przecież nic piękniejszego niż myśl, że każdy Twój kilometr może realnie pomóc drugiej osobie. Te imprezy z uwagi na często ograniczony budżet nie są hucznie nagłaśniane, niemniej ich wartość jest ogromna i dlatego znalazły swoje miejsce w moim poradniku. Jedną z nich jest organizowany przez naszą biegową siostrę - Darię, Charytatywny Bieg Po Szansę Dla Adama. Jeżeli więc jesteś z Wielkopolski lub Lubuskiego, zawitaj 24 marca do Głodna koło Rakoniewic. Czasami warto pojechać na taki bieg do niewielkiej miejscowości aby okazać wielkie serce i swoim biegiem pomóc komuś kto naprawdę tego potrzebuje.

Fajnie, że mamy w Polsce tyle świetnych i oryginalnych biegów. Jeszcze kilkanaście lat temu biegi były po prostu nudnym klepaniem asfaltu od startu do mety. Dziś mają one nie tylko coraz bardziej rozmaite formuły, ale też przyświecają im piękne i szlachetne idee. A zatem startujmy, biegajmy, pomagajmy, edukujmy nawzajem i cieszmy się z każdym kolejnym kilometrem.

Jeśli i Ty masz jakiś bieg bez, którego nie wyobrażasz sobie swojego biegowego kalendarza - podziel się nim z nami w komentarzu pod tekstem. Może zainspirujesz nas oraz inne biegaczki do poznania kolejnej, fantastycznej imprezy. Cześć!

Zostaw komentarz

LUB

zostaw komentarz przez facebook'a

Kategorie