Jak dobrać biustonosz sportowy?

lut 12, 2020

Dobranie stanika do rzeczywistego rozmiaru naszych piersi wcale nie jest takie proste, ale możliwe! Dziś krok po kroku rozszyfrujemy co kryje się dokładnie za rozmiarem biustonosza oraz jak prawidłowo się zmierzyć? Zrobię to na podstawie sprawdzonego sportowego modelu Anita active Delta Pad jaki zobaczysz na poniższych zdjęciach. To lekki stanik sportowy, a zarazem z maksymalnym wsparciem dla biustów. Jak powtarza wiele z Was, nie jest to pancerz czy zbroja, a pięknie podkreślający i wspierający nasze biusty stanik sportowy najwyższej jakości. Wiele z Was już się przekonała.

stanik-kobiety

1. Co składa się na rozmiar stanika sportowego?

Cyfra i litera np. 70 G. Cyfra oznacza obwód pod biustem. Litera określa wielkość miseczki. Nie ważne jakiej firmy kupujemy staniki i czy są w wersji na co dzień, czy w wersji stanik sportowy usztywniony czy biustonosz sportowy do dużego biustu. Ta zasada w biustonoszach jest wszędzie taka sama.

stanik-budowa

Być może jednak widziałaś gdzieś rozmiarówkę w stylu: 36 lub L. Ale to nie są rozmiary prawdziwych biustonoszy, tylko czegoś w stylu topów, dla każdego, więc do niczego, o ich jakości nawet nie wspominając. 

Jak zmierzyć się prawidłowo pod biustem?

Zrobisz to centymetrem krawieckim. Ważne, aby centymetr nie zjechał nam z obwodu np. z tyłu, gdzie możemy tego nie zauważyć, bo wyjdzie nam błędna liczba. Owijamy się więc miarką dokładnie, zwracając uwagę w lustrze na tył.

pomiar-pod-biustem

I teraz UWAGA! Cyfra jaką zobaczymy na centymetrze, NIE JEST cyfrą dla Twojego stanika. To znaczy, że jeśli przykładowo wyjdzie nam 85 cm, to powinniśmy liczbę obniżyć o 5 cm. I dopiero taki wynik da nam rzeczywisty rozmiar czyli 80 cm. Jeśli jednak na centymetrze pojawi się liczba 83, to tu musimy już wykazać się pewnym, subiektywnym odczuciem w zależności od:

OPCJI SLIM - jeśli nie mamy wałeczków na plecach czy tłuszczyku pod biustem, można nawet próbować z obwodem biustonosza do 75 cm. Sprawdza się to też często przy małych biustach, choć mały biust nie zawsze = brak wałeczków i tłuszczyku. 

OPCJI XLove - jeśli mamy więcej ciałka wokół talii, na plecach to powinnyśmy postawić według tego przykładu na 80 cm.

Zdarza się, że babki znają już swoje ciała i z przekonaniem zaznaczają, że NIE LUBIĄ SIĘ ŚCISKAĆ i wybierają z automatu większe obwody. Ale są też takie, które lubią PORZĄDNE ŚCIŚNIĘCIE.

W obu wypadkach, o ile nie powoduje to:

  • wbijania się taśmy do wyraźnie podrażnionej skóry (delikatny ślad, nie jest anomalią, chodzi tu o wyrzynającą się taśmę i uczucie jej nienaturalnego naciągnięcia, czy samym kłopotem zapięcia stanika itp.), 
  • przesuwania się za luźnej taśmy po obwodzie,

mieści się w regułach prawidłowego doboru biustonosza. 

Pomagamy dobrać stanik sportowy! 

Jeśli i Ty nosisz się z zamiarem dobrania stanika sportowego, ale jakoś nigdy nie masz czasu na latanie po sklepach, to zapraszam Cię do zamówienia i dobrania stanika online co nazywa się DOMOWĄ PRZYMIERZALNIĄ. W skrócie polega to na tym, że wysyłam do Ciebie aż 3 biustonosze sportowe Anita active na podstawie podanych przez Ciebie wymiarów. W domu mierzysz, porównujesz, wybierasz ten najwygodniejszy i odsyłasz 2 pozostałe staniki. 

Z takiej zdalnej opcji doboru biustonosza, skorzystało już wiele z Was chwaląc sobie komfort i prostotę nie wychodząc z domu!

stanik-dziewczyny

ZA CIASNO! Czy na pewno? 

Jeśli przez całe życie nosisz źle dobrany stanik sportowy (lub wcale go nie masz!!!), a konkretnie zbyt luźny pod biustem, a nagle wskakujesz w mniejszy na podstawie szacunków z punktu I, możesz mieć mylne wrażenie, że jest za ciasno. Ale...musisz odróżnić wstępny SZOK zmiany rozmiaru, od zbytniego zacisku taśmy, który na dłuższą metę utrudnia Ci oddychanie, czy nawet zostawia głębokie ślady.

W opcji DOMOWEJ PRZYMIERZALNI (KLIKNIJ w podlinkowanie i dowiedz się więcej), zalecam aby na spokojnie, nawet przez pół dnia, pochodzić w wybranym rozmiarze, porównać z dwoma pozostałymi jakie otrzymałaś w przesyłce, poskakać, zwyczajnie pobyć. W sklepie stacjonarnym często nie masz takiej możliwości, no bo przecież nie zajmiesz garderoby na pół dnia. W DOMOWEJ PRZYMIERZALNI możesz zajmować ją nawet cały dzień! 

HAFTKA - na które zapięcie zapinać?

Biustonosze z reguły mają 2,3 haftki. Najczęściej zapięcie jest z tyłu, ale zdarzają się modele odpinania ramiączek stanika czy nawet z tyłu i z przodu. 


stanik-przod

Zwróć uwagę, aby zapiąć go na PIERWSZĄ haftkę, a nie na ostatnią. Czasem trzeba znaleźć kompromis i jeśli tak będzie wygodniej, zapnij się na środkową. Pierwszą użyjesz, jeśli taśma po jakimś czasie się nieco poluźni, choć wcale nie musi się tak stać.

3. Jak prawidłowo zmierzyć się w biuście by dobrać miseczkę?

Skoro już cyfrę i taśmę mamy z grubsza omówioną, czas na część humanistyczną czyli literki ;) Producenci bielizny także tej sportowej czego najlepszym przykładem jest Anita active, przez ostatnie lata wyszli na przeciw biuściastym. Dzięki temu miska nie kończy się jak kiedyś na D. Obecnie można kupić miski G,H, a nawet dalej! Przy tej okazji zdradzę Wam że już w marcu wchodzi na salony stanik sportowy duże rozmiary Anita active bo aż do miski K!

Jak wymierzyć miseczki?

Podobnie jak w przypadku obwodu pod biustem, także centymetrem krawieckim mierzysz obwód biustu, otulając go centymetrem na wysokości brodawek. Zwróć uwagę, aby centymetr się nie zsunął. Możesz to zrobić na goły biust, albo będąc w staniku, ale uważaj, aby nie był to stanik typu push.

pomiar-biustu

Rozmiary miseczki możesz samodzielnie dopasować do poniższej tabeli.

tabela-rozmiarów

Przy pomocy tabeli  można w łatwy sposób znaleźć idealny rozmiar.

WSKAZÓWKA Jak pokazano w poniższym przykładzie, ustalony rozmiar 85D można spróbować zastąpić dwoma alternatywnymi rozmiarami.

tabela-jak-dobrac

Twój biust ma wiele rozmiarów? TAK!

UWAGA! Ważną kwestią przy miseczkach! Mamy kilka rozmiarów stanika pod jedną i tą samą literą. Przykładowo 85G nie będzie tą samą miską co 65G. Miseczki zmieniają się proporcjonalnie względem obwodu pod biustem. Im większy obwód tym większa miseczka i odwrotnie. Można więc powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że jest wiele biustów na G - a w przypadku serii Anity Active miseczka G ma aż 5 wielkości!

biustonosze

Ha! Pewnie nasuwa Ci się teraz pytanie, czy jak się wymierzysz, zmierzysz to na pewniaka możesz w ciemno wybierać staniki nawet przez Internet? I tak i nie. 

Są różne modele staników i różni producenci. Jeśli chodzi przykładowo o Anitę, dostępną w naszym sklepie internetowym, to za pomocą opcji DOMOWEJ PRZYMIERZALNI daje Ci 100% gwarancji, że wyjdziesz z niej z prawidłowo dobranym stanikiem. Pod warunkiem, że zastosujesz z ręką na sercu powyższe porady i prawidłowo się wymierzysz. 

Czy ten mój wyliczony rozmiar będzie pasował do wszystkich biustonoszy o jakich tylko zamarzysz? 

Jeśli ograniczasz się do złotego strzału przez Internet, aby zamówić stanik sportowy to może być kłopot. Bo tak naprawdę żadna z nas nie jest tylko opisaną cyfrą z literą. Obecnie jest dostępnych wiele modeli i tym samym wiele skali rozmiarów zależnych od producentów. 

Podana powyżej tabela jest punktem wyjścia do rozmiarówki Anity i może posłużyć za pomoc do doboru modeli z serii Anita active. Co ważne seria active niekoniecznie będzie miała ten sam rozmiar miski co seria Anity na co dzień (np.Rosa Faia). Różnice mogą być odczuwalne także względem innych modeli sportowych Anity, choć tu margines różnic jest niewielki i może okazać się, że go nawet nie zauważysz. Zresztą z moją pomocą rozwiejemy wspólnie wszystkie wątpliwości.

A jeśli masz jakieś pytania, napisz od mnie wiadomość na: aktywnie@rbactive.eu

Z pozdrowieniem,
Marzena Michalec, kobieta w biegu.

  • wrz 22, 2020 Elwira

    @Marzena Fajny artykuł ale mogłabyś popracować nad tymi zdjęciami bo się pokazująrnrn----rnSportowe staniki

Zostaw komentarz

LUB

zostaw komentarz przez facebook'a

Kategorie